LGD_slider-02 LGD_slider-03 LGD_slider-04

sp banermpu baner


festiwal tz ico

festiwal tz ico

festiwal tz ico

festiwal tz ico

mojpomysl ico

____

festiwal tz ico

festiwal tz ico

festiwal tz ico

festiwal tz ico

festiwal wielkanocny

Witam Państwa,

Lubelski Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych

   Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Cechem Rzemiosł Spożywczych w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, organizują Lubelski Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych, który odbędzie się w dniach od 8 do 9 kwietnia 2017 roku w Lublinie, na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, przy al. Warszawskiej 96, rynek skansenowskiego miasteczka.

 

   Podczas organizowanego Festiwalu będzie możliwość degustacji i zakupów produktów żywnościowych oraz rękodzieła przez odwiedzających, a szczególnie tych poszukiwanych w okresie przedświątecznym. Wielkanocny Festiwal Produktów Regionalnych i Tradycyjnych jest imprezą cykliczną i w tym roku odbędzie się po raz kolejny. W tegorocznym święcie wielkanocnych smakołyków będzie uczestniczyło jak zawsze wielu wystawców pochodzących z województwa lubelskiego. Podczas Festiwalu będzie można zaopatrzyć się zarówno w wyroby rękodzieła ludowego jak i zakupić upominki dla bliskich oraz wielkanocne potrawy i produkty żywnościowe. Bardzo ważne, że na naszym Festiwalu wystawiają się producenci, dlatego będzie można także bezpośrednio z nimi porozmawiać o tajnikach przygotowań świątecznych ozdób, czy potraw.

   Udział w Kiermaszu jest bezpłatny. My jako organizatorzy zapewniamy wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom miejsca wystawowe w ich własnych namiotach. Kiermasz Wielkanocny odbywać się będzie pod patronatem mediów regionalnych i będzie szeroko reklamowany w lokalnej prasie, radiu i telewizji. Planowane przedsięwzięcie będzie otwarte dla odwiedzających w godzinach w sobota od 11.00 do 17.00, niedziela od 9.00 do 17.00. Kiermasz będzie połączony z organizowanym przez Muzeum obrzędem Niedzieli Palmowej – uroczystość obrzędowa o zasięgu lokalnym, połączona z prezentacją wyrobów świątecznych. Prosimy o wcześniejsze przybycie w sobotę, celem przygotowania swojego stoiska, możliwość wjazdu będzie od godziny 8.00.

   Ponadto podczas Wielkanocnego Kiermaszu w sobotę 8 kwietnia chcemy zaprezentować przygotowanie świątecznych wyrobów czekoladowych wraz z ich degustacją. Odbędzie się wspólne wyrabianie świątecznych zajączków, kurczaczków z czekolady. Planowane jest także wspólne gotowanie z Panem Marszałkiem. Natomiast w niedzielę 9 kwietnia przewidujemy wspólne przygotowanie barszczu białego i umożliwimy zapoznanie się z przygotowywaniem tradycyjnego żuru świątecznego przez zwiedzających oraz degustacja. Wszystkie planowane pokazy będą miały miejsce na terenie miasteczka na scenie.

   Przez dwa dni będą się odbywały także pokazy obrzędów związanych z Wielkanocą i występy ludowych zespołów regionalnych. Podczas Lubelskiego Festiwalu Wielkanocnego można będzie obejrzeć pokazy obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi i dowiedzieć się jak dawniej gospodynie szykowały się do świąt. Ponadto Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało na dwa dni Kiermaszu ofertę wielkanocnych warsztatów rękodzieła ludowego.

   Również zapraszamy do udziału w organizowanych podczas Lubelskiego Festiwalu Wielkanocnego konkursach, które potrwają przez dwa dni.

  • na najsmaczniejszą babę wielkanocną
  • na najsmaczniejszą potrawę wielkanocną
  • na najładniejszą palmę wielkanocną
  • na najładniejszą dekoracje związaną z Wielkanocą

Ogłoszenie wyników konkursów odbędzie się w niedzielę ok. godz. 15.00

W załączeniu zaproszenie oraz formularz uczestnictwa w kiermaszu.

Z wyrazami szacunku
Rafał Serej, tel. 81 44 16 538

 

załącznik / zaproszenie: download(.pdf)     załącznik / formularz: download(.doc)

Partnerzy:

Powiat Krasnostawski Gmina Krasnystaw Gmina Fajsławice Gmina Gorzków Gmina Izbica Gmina Kraśniczyn Gmina Łopiennik Górny Gmina Rudnik Gmina Siennica Różana Gmina Żółkiewka Miasto Krasnystaw

PROW 2014 2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu prowadzenie strony internetowej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”,
poddziałanie „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.